Novinky

Novinky

11.3.2021

Informačné kancelárie pre obete trestných činov

Vzhľadom na aktuálnu pandemickú situáciu, ktorá vytvára aj nové podmienky pre páchanie trestnej činnosti a nárast počtu občanov, ktorí sa môžu stať obeťami trestných činov sa vytvorili informačné kancelárie , ktoré sú prevádzkované prostredníctvom odboru prevencie kriminality kancelárie ministra vnútra SR a nachádzajú sa na okresných úradoch/klientskych centrách v každom krajskom meste. V informačnej kancelárii sú k dispozícii zamestnanci Ministerstva vnútra SR, ktorých úlohou je poskytovanie základných informácií obetiam a potenciálnym obetiam trestných činov a v prípade potreby sprostredkovanie poskytnutia služieb v oblasti právneho usmernenia a podpory, psychologickej pomoci a sociálneho poradenstva. Služby informačnej kancelárie sú všetkým klientom poskytované bezplatne a diskrétne. Klientom sú tiež k dispozícii bezplatné konzultácie prostredníctvom on-line chatovej poradne dostupnej na stránke https://prevenciakriminality.sk/. Doplnkové informácie môžete nájsť aj na Facebooku "Prevencia kriminality".2.3.2021

Pošta Rudník - prevádzka od 3.3.2021 - 5.3.2021

PREVÁDZKA POŠTY V OBCI RUDNÍK:
Pošta v Rudníku, ktorá v súčasnosti pracuje v obmedzenom režime, bude tento týždeň otvorená nasledovne:
Streda 3.3.2021: od 7,00 hod. do 10,00 hod. a od 14,30 hod. do 17,00 hod.
Štvrtok 4.3.2021: pošta bude zatvorená
Piatok 5.3.2021: od 9,00 hod. do 10,00 hod.Novoročné prianie
1.1.2021

Novoročné prianie

Odbitím polnoci sme sa rozlúčili s rokom 2020. Bol to rok náročný, bol to rok, na začiatku ktorého asi nikoho z nás pri novoročných prípitkoch a želaniach ani nenapadlo, čo nás v ňom čaká. Nikto z nás netušil, ako veľmi nejaký vírus zasiahne do našich životov, ako ovplyvní celý svet. Naše súkromné životy, prácu, verejné podujatia, všetko, na čo si človek môže spomenúť...
Tak ako ostatní ľudia na celom svete, tak i my dúfame a veríme, že rok 2021, ktorý sme pred pár hodinami s nádejou privítali, bude rokom, ktorý bude lepší ako ten predchádzajúci.

S nádejou si navzájom prajeme, aby sme mohli znova bez obáv objať svojich blízkych, stretávať sa bez strachu o svoje zdravie a žiť naše každodenné životy.

Väčšina z nás si až teraz, v tomto neľahkom období uvedomuje, ako veľa pre nás tieto veci znamenajú a ako nám chýba to, čo bolo pre nás ešte pred rokom samozrejmé.

Už teraz vidíme, že ani nový rok nezačal jednoducho a dobre, že jeho prvé dni a týždne budú náročné a neľahké.
Je ťažké udržať si vnútorný pokoj a rešpektovať všetky príkazy a nariadenia, ale verím, že všetko, čo sa okolo nás deje, zvládneme.

Prajem nám spoločne, aby sa z našich životov vytratila zloba, závisť a túžba dokazovať druhým svoju moc a dôležitosť. Prajem si, aby sme boli k sebe ohľaduplnejší a všímavejší.

Prajem Vám všetkým, aby ste rok 2021 prežili v zdraví a aby ste mohli mať pri sebe svojich najbližších, pretože to je to najdôležitejšie, čo každý z nás potrebuje.

Prajem Vám aby bol rok 2021 pre Vás dobrým rokom.


Monika Malcová
starostka obce


22.12.2020

Vianočné noviny myjavského cirkevného zboru ECAV

Vzhľadom k epidemiologickej situácii v okrese i na Slovensku, vianočné Služby Božie v Rudníku a v Myjave sa tento rok neuskutočnia.
Z tohto dôvodu cirkevný zbor v Myjave pripravil Vianočné noviny, ktoré prinášajú vrúcne slová k Vám domov.


Koledovanie MŠ
18.12.2020

Koledovanie MŠ13.12.2020

Mesto Myjava zriaďuje odberné miesto na štadióne Spartaka Myjava

Mesto Myjava zriaďuje odberné miesto na štadióne Spartaka Myjava