Novinky

Novinky

19.3.2020

DHZ Rudník - pomoc v čase koronavírusu COVID-19

Dobrovoľný hasičský zbor Rudník oznamuje , že bude v maximálne možnej miere nápomocný obci Rudník ako i občanom našej obce proti šireniu ochorenia COVID-19.
V nevyhnutných prípadoch, kedy neviete ako postupovať pri zabezpečovaní pomoci osamelým, zraniteľným občanom, najmä osamelým seniorom obce Rudník, volajte na telefónne číslo DHZ Rudník: 0908725130.17.3.2020

KORONA vírus - Oznam obce pre občanov

Vážení občania,

Vzhľadom na situáciu okolo nás spôsobenú šírením koronavírusu COVID-19 a snahe urobiť čo najviac opatrení na zabránenie jeho ďalšieho šírenia, obec v týchto dňoch doručí občanom obce vo veku nad 70 rokov ochranné rúško, ktoré by mali nosiť na tvári pri pohybe mimo svojej domácnosti, resp. pri kontakte s inými osobami a aspoň jedny jednorazové rukavice, ktoré tiež môžete použiť v prípade, ak budete musieť ísť mimo svojej domácnosti. Ochranné rúška, ktoré budú občanom dodané, pre Vás sponzorsky z vlastných materiálov ušili naši občania, manželia Milan a Oľga Fidrichoví, za čo im patrí naša vďaka. Poďakovanie patrí i p. Jaroslavovi Čomajovi, predsedovi našej organizácie Jednoty dôchodcov a jeho synovi Jakubovi za roznesenie rúšok do Vašich domácností. Obec bude mať v týchto dňoch dodané ďalšie obmedzené množstvo ochranných rúšok, ktoré v prípade nutnosti vie poskytnúť ďalším občanom. Rúška budú k dispozícii na obecnom úrade v Rudníku a občania sa môžu na ich poskytnutie informovať na obecnom úrade telefonicky na č.t.: 0911 899 227 a na čísle 034/6215620. Vzhľadom na nedostatok rúšok treba chápať, že budú uprednostnení starší občania, onkologickí pacienti a pacienti s chronickými ochoreniami ako sú astma, cukrovka a pod..16.3.2020

KORONA vírus - Posilňovňa

Na základe mimoriadnej situácie a opatrenia vlády Slovenskej republiky zo dňa 12.3.2020, týkajúceho sa šírenia vírusu COVID-19 posilňovňa v obci Rudník bude v termíne od 13.3.2020 do platnosti opatrenia zatvorená.


12.3.2020

Obecný úrad - OZNAM - Stránkové hodiny v čase od 16.3.2020

Stránkové hodiny na obecnom úrade v čase od 16.3.2020 do odvolania.


12.3.2020

Ochrana lesov pred požiarmi opatrenia - usmernenie ORHZ NMnV.

V jarnom období sa výrazne zvyšuje riziko vzniku požiarov v prírodnom prostredí. Požiarovosť ovplyvňujú najmä požiare, ktoré vznikajú následkom porušovania zákona o ochrane pred požiarmi. Ide najmä o vypaľovanie porastov ale aj spaľovanie odpadov a zakladanie ohňov v prírode. Niektorí občania sa pri týchto činnostiach správajú nezodpovedne a ľahkovážne a tým ohrozujú naše spoločné lesné bohatstvo. Vypaľovanie suchých porastov je každoročne sa opakujúci jav a preto sa Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Novom Meste nad Váhom obracia na občanov s výzvou rešpektovania zákona o ochrane pred požiarmi.
JE TU ČAS VIANOČNÝ
26.11.2019

JE TU ČAS VIANOČNÝ

Aby adventné vence a svietniky zdobili naše príbytky bezpečne, uistite sa, že sviečky sú umiestnené v dostatočnej vzdialenosti od rýchlo horiacich materiálov, ako sú napr. záclony či tapety,... V prípade vzniku požiaru zatvorte rýchlo všetky okná a dvere. Privolajte ihneď hasičov a do ich príchodu sa pokúste uzatvoriť hlavný prívod plynu a odstaviť elektrinu.